• Tervel

Tervel Šopov: Proč jsem založil hellodriver?

Jmenuji se Tervel. Celý svůj profesní život se věnuji B2B obchodu. Posledních pět let v rámci své práce intenzivně cestuji. Zažil jsem rok, kdy jsem trávil na střídačku 14 dní v Praze a 14 dní v Londýně. Měl jsem rok, kdy jsem cestoval po výrobních firmách od Budějovic až po Opavu. A v poslední době je to takový mix, každý druhý týden letím někam po Evropě, často jezdím do Bratislavy nebo do Brna a nárazově kamkoliv vás napadne.

Cestování je pro mě taková vzrušující otrava. Nechci se ho vzdát, ale zároveň mě hrozně otravuje. Je neefektivní, nepohodlné, únavné.


Dlouhou dobu jsem si proto říkal, že kdybych někdy zakládal purpose driven business, bylo by to něco co zefektivní nebo zpříjemní lidem pracovní cestování.


No a v květnu roku 2019 to přišlo. Měl jsem v krátké době za sebou tři velmi podobné rozhovory, které mě inspirovaly.

Tři lidé z mého okolí – dva klienti a jeden kolega. Všichni na board level pozicích. Na otázku jak se mají, mi odpověděli, že „na hovno“ z toho jak cestují. Když jsme se o tom chvíli bavili, každý z nich trochu jinou cestou začal mířit k tomu, že uvažuje o osobním řidiči. Ani jeden z nich ale necestuje tolik, aby se mu vyplatilo si řidiče najmout na full-time.


Vrtalo mi to hlavou. Říkal jsem si, že přece musí existovat služba, která bude poskytovat pronájem profesionálních řidičů on demand, podle potřeby klienta. Představoval jsem si, že mám jet příští týden do Mnichova, objednám si řidiče, který mě v daný den bude čekat a odveze mě mým vlastním autem.


Na druhé straně jsem z vlastní zkušenosti moc dobře věděl, jak může být cesta s někým cizím nepříjemná. I jednoduchou cestu taxíkem na letiště dokáže člověku znepříjemnit tolik věcí – ukecaný řidič, moc agresivní nebo naopak pomalý styl jízdy, zápach, špatně zvolené rádio, teplota ale třeba i jenom to, jak řidič vypadá. Bohužel je stále pravda, že v čechách v oboru přepravy osob přetrvává kultura taxikářů z devadesátek.Bylo mi jasné, že jedinečný zážitek z jízdy musí být základním stavebním kamenem celé služby.


Proto, ještě než jsem se pustil do čehokoliv jiného, sepsal jsem detailní manuál pro řidiče popisující jak se mají během jízdy chovat a jak se postarat o ten nejlepší zážitek pro klienty.


I když, to vlastně není úplně pravda... Ta skutečně první věc, kterou jsem během jednoho večera a jedné lahve vína vytvořil byl "pitch deck" do kterého jsem dal první hypotézy celého businessu abych s tím následně mohl oběhout pár známých.


Pokud to někoho zajímá - tento první "pitch deck" najdete zde.


Manuál ale následoval a byl to ten skutečný první významný krok v rámci mého nového projektu - hellodriver. Firmy, která vznikla aby těm nejvytíženějším z nás umožnila pronajmout si osobního řidiče a využít tak čas na cestách efektivně - odpočinkem nebo prací.


Od té doby už hellodriver ušel kus cesty, od analýzy trhu, validaci hypotéz s potenciálnimi klienty, přes tvorbu webu, veškeré byrokratické a legislativní radosti, nábor prvních řidičů, první zakázky a koupi auta.


Dnes už je hellodriver plnohodnotnou a profesionální službou. Kromě pronájmu samotného řidiče poskytujeme též limuzínový servis. Máme super tým, krásné černé Éčko a pokračujeme v budování firmy kolem jedné základní hodnoty - prvotřídního zážitku z jízdy.
Doporučuji vám to vyzkoušet na vlastní kůži. Sedněte si pro jednou na zadní sedadlo. V klidu a tichosti odpočívejte a nebo využijte čas k práci. Snadno se pak stane, že i trasy, které byste do teď letěli letadlem, pojedete autem se svým novým osobním řidičem.


www.hellodriver.cz